Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet KASAPOĞLU’nun 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı için “345 Gençlik Merkezimizi uzaktan eğitim döneminde ‘EBA erişim noktaları’ olarak gençlerimizin hizmetine sunuyoruz. Gençlerimizin eğitimlerinden geri kalmaması adına elimizdeki bütün imkânları seferber ediyoruz.” açıklamaları üzerine Gençlik Merkezlerimizde teknik ve donanımsal ihtiyaçlar giderilerek sınıflarımız gençlerimize en iyi şekilde hizmet verilebilmesi amacıyla hazır hale getirildi.

Gençlik Merkezlerimiz Öğrencilerimizin Hizmetinde

Gençlik Merkezlerimiz 2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılında gerçekleştirilecek olan online eğitimlerde bilgisayar ve internet erişim sıkıntısı yaşayan öğrencilerimize ev sahipliği yapacak.

Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Yasin ÖZDEMİR, Gençlik Merkezlerinde EBA eğitimi için hazırlıklarını tamamladıklarını belirterek, "Gençlerimiz; maske, mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde Bilecik ve Pazaryeri Gençlik Merkezlerimizde derslerini takip edebilecekler. Pandemi dolayısı ile yaşamış olduğumuz bu zor süreçte Gençlik Merkezlerimizde liderlerimiz ve gönüllü gençlerimizin destekleri ile siperli maske yapımı, Vefa Sosyal Destek Gruplarında görev alma, Gençlik Merkezi faaliyetlerimizi online platformlar üzerinden gerçekleştirmenin yanında, okulların başladığı dönemde EBA eğitim seferberliğiyle de yine gençlerimizin yanındayız" dedi. 

 Derslerimi Nasıl Takip Edebilrim?

Online derslere internet veya bilgisayar bazlı erişim sorunu yaşayan gençlerimizin Gençlik Merkezlerimize başvurarak online olarak kayıt olması yeterli olacak.

İnavasyon atölyelerimizden Eba TV sistemine kendi kullanıcı adı ve şifreleriyle erişim sağlayarak öğrencilerimiz evlerindeki huzuru Gençlik Merkezlerimizde bulabilecek.