Bilecik Valiliği himayesinde gerçekleştirilen proje kapsamında Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Sudenur Yılmaz bir günlük Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yaptı.

Başarının arttırılması, motivasyonun sağlanması ve mesleki rehberlik anlamında öğrencilerin hayata ve bir üst öğrenime hazırlanmaları, meslek seçimine ve mesleklerle ilgili bilgilere ulaşmasına, yeteneklerini keşfetmesine ve ders çalışmaya karşı olumlu tutum içinde olmasına yardımcı olmak, meslekler hakkında canlı ve somut bilgi edinmelerini sağlamak ve mesleki olgunluk düzeylerini artırmak amacıyla gerçekleştirilen proje kapsamında İl Müdürlüğümüzde yapılan işleri yakından öğrenme fırsatı buldu.

İl Müdürü Aslan Yıldız ile birlikte gün boyunca yapılan çalışmalara eşlik etti. İl Müdürlüğümüz birimleri, Gençlik Merkezi ve Halime Hatun Kız Yurdu’na ziyaretler gerçekleştirildi. Yapılan faaliyetler hakkında bilgiler verildi. İstasyon Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Okul Sporları Futsal Küçük Kızlar müsabakalarını da izleme fırsatı bulan Sudenur Yılmaz sporculara yarışacakları müsabakada başarılar diledi.

İl Müdürü Aslan Yıldız; gerçekleştirilen projenin gençlerimiz adına çok önemli olduğunu belirterek İl Müdürlüğü yapan Sudenur Yılmaz’a hediye takdiminde bulundu.