ÜMİTLER MİX 1. LİG JUDO MÜSABAKALARI

Türkiye Judo Federasyonu Başkanlığı'nın 2018 yılı faaliyet programında yer alan Spor Toto Ümitler Mix 1. Lig 1. Etap müsabakaları açılış töreni ile start aldı.

19 KASIM 2018 / Akın ÜNAL
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Seremoniye Bilecik Belediye Başkanı Nihat CAN, Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan YILDIZ, Türkiye Judo Federasyonu Genel Koordinatörü Mesut KAPAN ve ASKF Başkanı Nusret TOSUN ile 15 ilden gelen antrenörler, idareciler, sporcular, hakemler ve davetliler katıldı.

Belediye Başkanı Nihat CAN ata yadigarı şehrimizde judo müsabakalarına ev sahipliği yapmaktan oldukça mutlu olduğunu söyledi. Başkan CAN, genç sporculara seslenerek, “İçinizden Avrupa ve Dünya şampiyonlarının çıkacağına olan inancımız tam.” ifadelerini kullandı.

Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan YILDIZ, sporculara hitaben yapmış olduğu açılış konuşmasında;

“Diriliş, Kuruluş ve Kurtuluşun simge şehri, “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” diyen Şeyh Edebali’nin diyarı, Ertuğrulgazi’nin Sancağı Bilecik’imizde sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Sevgili Sporcular;

Disiplinli ve Azimli çalışmalar sonucunda içinizden çok başarılı Judocular çıkacağına ve ay yıldızlı bayrağımızı uluslararası arenada dalgalandıracağınıza ve İstiklal Marşımızı tüm dünyaya duyuracağınıza can-ı gönülden inanıyorum.

İl Müdürü YILDIZ, "Her zaman sporu ve sporcuyu destekleyen Başta Sayın Valimize, Bilecik Belediye Başkanımıza, İlimize Bu Müsabakayı veren Türkiye Judo Federasyonu Başkanıma, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımıza ve PORLAND A.Ş. Yönetim Kuruluna teşekkür ediyorum" dedi.

Seremoni sonrası Türkiye Judo Federasyonu Genel Koordinatörü Mesut KAPAN, Bilecik Belediye Başkanı Nihat CAN ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan YILDIZ protokole plaket takdiminde bulundu.