Mısır’da düzenlenen Akdeniz u23 Atletizm Şampiyonası'nda, Türk sporcu Hayriye Nur Arı, üç adım atlama branşında altın madalya kazanarak tarih yazdı.

Göz kamaştıran performansıyla tüm dikkatleri üzerine çeken Hayriye Nur Arı, 12 Akdeniz ülkesinin katılımıyla Mısır’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Akdeniz u23 Atletizm Şampiyonası’nda, üç adım atlama branşında elde ettiği şampiyonlukla Türkiye’ye büyük bir gurur yaşattı. Genç sporcu, etkileyici atlayışlarıyla rakiplerini geride bırakmayı başararak zirveye çıktı.

Binlerce sporseverin nefeslerini tutarak izlediği final yarışmasında, kendine olan güveni, azmi ve kararlılığı ile piste çıkan sporcumuz, nefes kesen bir performans sergileyerek atlayışlarını ustalıkla gerçekleştirdi ve büyük bir zafer elde etti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir yayınladığı tebrik mesajında, Ulusal ve Uluslararası düzeyde sporcularımız her geçen gün başarılarına bir yenisini daha ekliyor. İlimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil eden sporcularımızın madalya elde etmesinden mutluluk duyuyoruz. Bizlere ve tüm Türkiye’ye bu gururu yaşatan sporcumuz Hayriye Nur Arı’yı, antrenörümüz Mert Moralı’yı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.dedi.