Bilecik'te Eğlencenin Yeni Adresi: Gölpark Fest Başlıyor!

  Bilecik, 5-7 Temmuz tarihleri arasında Pelitözü Gölpark'ta Gölpark Fest'e ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Valimiz Şefik Aygöl'ün öncülüğünde tüm detaylar titizlikle ele alındı ve festivale dair heyecan günden güne artıyor.

  Haberi Oku

  GSB YAZ SPOR OKULLARI ÇOŞKULU TÖREN İLE AÇILDI

  GSB Yaz Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları açılış programı, muhteşem bir organizasyonla Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşti.

  Haberi Oku

  AVRUPA KURAŞ ŞAMPİYONASINDA FIRTINA GİBİ ESTİK

  Edirne'de düzenlenen Ümit-Genç-Büyükler Avrupa Kuraş Şampiyonası'nda Türk milli sporcularımız büyük bir zafer elde etti. 21-23 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen şampiyona, spor tutkunlarının büyük ilgisiyle takip edildi. Milli sporcularımız, kuraş arenasında adeta fırtına gibi eserek toplamda 5 madalya kazanma başarısını gösterdi.

  Haberi Oku

  GSB Yaz Spor Okulları Kayıtları Başladı!

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sporun tabana yayılması ve temel branş eğitimlerinin kazandırılması amacıyla 81 ilde organize edilen GSB Spor Okulları kayıtları 10 Haziran 2024 tarihinde şehrimiz Bilecik’te başladı. Yaz boyunca devam edecek GSB Spor Okulları eğitimleri ise 1 Temmuz 2024 tarihinde başlayacak.

  Haberi Oku

  İklim Metin ve Buğlem Heybetoğlu Göğsümüzü Kabarttı

  Bu hafta hem Yıldız Bayanlar Çoklu Taekwondo Avrupa Oyunlarında hem de Minikler Türkiye Judo Şampiyonasında iki genç sporcumuz İklim Metin ve Buğlem Heybetoğlu gösterdikleri performansla büyük başarı elde ettiler.

  Haberi Oku

  Gençlik Kampları Başvuruları Başladı!

  Gençlerin sosyal etkileşimlerini artıran, yeni beceriler edinmelerini sağlayan ve unutulmaz deneyimler yaşamalarını hedefleyen, her yıl binlerce gencin heyecanla beklediği Gençlik Kampları için Ulusal Kamp Dönemi'ne başvurular başladı! 16 Mayıs 2024'te başlayan başvurular 7 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

  Haberi Oku

  Hayriye Nur Arı’dan Tarihi Başarı!

  Mısır’da düzenlenen Akdeniz u23 Atletizm Şampiyonası'nda, Türk sporcu Hayriye Nur Arı, üç adım atlama branşında altın madalya kazanarak tarih yazdı.

  Haberi Oku

  Haticenur Göktaş Hedefi Avrupa Şampiyonluğu

  20-21 Nisan tarihlerinde Kocaeli’nde düzenlenen Gençler Türkiye Judo Şampiyonası’nda üstün performans sergileyerek üçüncü olan ve milli takıma katılma hakkı kazanan Haticenur Göktaş, şimdilerde gözünü Avrupa şampiyonluğuna dikmiş durumda.

  Haberi Oku

  19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105. Yıldönümü Kutlamaları Başladı!

  Milli Mücadele'nin fiili başlangıç noktası olan 19 Mayıs'ın 105. yıldönümü, Gençlik Haftası kapsamında düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

  Haberi Oku

  Okul Sporları Gençler Erkek Beyzbol Türkiye Birinciliği Bilecik'te Başlıyor

  Heyecanla beklenen Okul Sporları Gençler Erkek Beyzbol Türkiye Birinciliği Müsabakaları, 13 Mayıs'ta başlayacak. Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan takvime göre Bilecik’te düzenlenecek turnuva 5 gün boyunca sürecek.

  Haberi Oku

  Acı Kaybımız

  Pazaryeri Yükseköğrenim Kız Yurdumuzda Yurt Yönetim Memuru olarak görev yapmakta olan Değerli Meslektaşımız Nur Bük, bir süredir tedavi görmekte olduğu Eskişehir Şehir Hastanesinde, yaşam mücadelesini kaybederek hayata gözlerini yummuştur.

  Haberi Oku

  GENÇLER-YILDIZLAR KARMA KORFBOL GRUP MÜSABAKALARI 16 MART’TA BAŞLIYOR

  Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan takvime göre ilimiz Bilecik’te ilk kez düzenlenecek olan Gençler-Yıldızlar Karma Korfbol Grup Müsabakaları 16 Mart’ta başlıyor.

  Haberi Oku

  Ayşegül Özkan Marmara Bölge Finali Şiir Yarışmasında Birinci Oldu

  Gençler Arası Kültür Sanat Yarışmaları Marmara Bölge Finali “Bir Şiir Bir Nefes” isimli şiir yarışmasında ilimizi temsil eden Genç Katılımcımız Ayşegül Özkan 18-25 yaş arası kadınlar kategorisinde Marmara Bölge Birincisi olarak büyük bir başarıya imza attı.

  Haberi Oku

  SPORCUMUZ ABDÜLKERİM AKDAŞ'TAN BÜYÜK BAŞARI: 2 FARKLI TURNUVA 3 AYRI DERECE

  20-21 Şubat Şubat tarihleri arasında Mersin'de düzenlenen Seyfi Alanya Atmalar U-18 Ferdi Atletizm Şampiyonası ve 24-25 Şubat tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenen Turkcell Türkiye U-18 Salon Şampiyonasında önemli başarılar elde ettik.

  Haberi Oku

  HAYRİYE NUR ARI, TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU!

  Bilecik'i temsilen şampiyonaya katılan Hayriye Nur Arı, Üç Adım Atlama branşında 12.95 metrelik atlayışı ile Türkiye 2.si oldu. Arı, bu başarısıyla ilimizi gururlandırdı.

  Haberi Oku

  Teknolojiye Tutkulu Gençler için Heyecan Verici Fırsat: Deneyap Teknoloji Atölyeleri E-Sınav Başvuruları Başladı!

  104 ilde 104 atölyesiyle Türkiye'nin her köşesini kapsayan Deneyap Teknoloji Atölyeleri'ne katılmak için ilk adım olan e-sınav başvuruları başladı! 7 Şubat'ta başlayan başvurular 25 Şubat 2024 tarihinde sona erecek.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER