ŞAMPİYONLARDAN VALİ ELBAN'A ZİYARET

ELEKTRONİK DART AVRUPA ŞAMPİYONLARINDAN VALİ ELBAN'A ZİYARET

30 MAYIS 2016 / Fatma ÇEKER
HABERİNFOTOĞRAFLARI

       Vali Süleyman Elban, Elektronik Dart Avrupa Şampiyonasında birinci olan sporcuları kabul etti.

     Vali Elban, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, Dart İl Temsilcisi Rüştü Yıldırım ve antrenör Özlem Torunlar ile sporcuları kabulünde, başarı gösteren sporcuların diğer sporculara ve insanlara örnek olmasını belirterek, sporculardan beklentilerinin büyük olduğunu söyledi.

     Başarılarında, kendi çalışmalarının yanı sıra ailelerinin ve antrenörlerinin de büyük desteğinin bulunduğunun altını çizen Vali Elban, "Gelişmiş ülkelerdeki insanların en önemli özelliğinin gündelik işlerinin dışında uğraşlarının bir parçası da spor dalı. Biz nüfus olarak Avrupa'da insan kaynağı ve genç nüfus olarak ilk sırada geliyoruz. Ama spor başarı sıralamasında maalesef nüfusumuzun yüzde 5-10 gerisinde olan ülkelerden gerideyiz. Sporcularımızı kutluyorum ve tebrik ediyorum. Başarı çıtasını daha yukarı çıkarmak mecburiyetindeyiz. Bunu devam ettirmek ve daha üst dereceleri almak için çalışmalarınızı sürdürünüz." dedi.

    Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yıldız da dart sporu hakkında bilgi vererek, kentte 300 lisans ile en çok sporcuya sahip ve başarı açısındanda en başarılı branşlar arasında dart branşının olduğunu kaydetti.

    Ziyaretin sonunda Vali Elban, başarılı sporcuları ödüllendirdi. Hırvatistan'da düzenlenen, Yıldız Erkek Elektronik Dart Avrupa Şampiyonasında, Ülkemizi ve İlimizi Sümeyye Poyraz, Sefa Ateş ve Yunuscan Yıldırım en güzel şekilde temsil etmişlerdir. 15 yaş altı açık turnuvada Sefa Ateş ve genç erkeklerde 18 yaş altı kategorisinde de Yunuscan Yıldırım Avrupa birincisi olmuştur.