BAHADIR ERDAL AVRUPA 3.SÜ

MİLLİ HALTERCİMİZ BAHADIR ERDAL AVRUPA 3.SÜ

2 AĞUSTOS 2018 / FATMA.CEKER
HABERİNFOTOĞRAFLARI

İlimizin Halter branşındaki parlayan yıldızı Sporcumuz Bahadır Erdal  İtalya’nın Milano Kentinde düzenlenen U15 Halter Avrupa Şampiyonasında İlimizi ve Ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek Avrupa 3.sü olmuştur.

 Milli Halterci Bahadır Erdal yarıştığı 56 kg sıkletinde kopartmada 89 , silkmede ise 109 kg kaldırış yaptı.

Bahadır Erdal , “ Hayallerimin bir kısmını gerçekleştirmenin gururunu yaşıyorum . Bu günlere gelmemde ve bu başarıları yakalamamda Gençlik ve Spor Halter Antrenörü Caner Özteke hocama, Aileme ve takım arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bizlere çalışma ortamı hazırlayan ve desteklerini hep üzerimizde hissettiğimiz Bilecik Valimiz Tahir Büyükakın’a, Belediye Başkanı Nihat Can’a ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız’a çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, “ Halter branşı ilimizin başarı ve istikrar yakalanan branşlarından birisi bu başarıların sağlanmasında kurumumuz antrenörü Caner Özteke’ye teşekkür ederim. Sporcumuz Bahadır Erdal disiplinli ve hırslı bir çalışma sergileyerek İlimizi , Ülkemizi İtalya’da Avrupa Şampiyonasında Şanlı Türk Bayrağımızı dalgalandırarak  en iyi şekilde temsil etmiştir. Sporcumuzu ve Antrenörünü tebrik ediyor bizleri gururlandırdıkları için teşekkür ediyor başarılarının artarak devam etmesini diliyorum.” Dedi.