ANADOLU YILDIZLAR LİGİ

ANADOLU YILDIZLAR LİGİ BASKETBOL TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARININ TEKNİK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

6 HAZİRAN 2018 / Fatma ÇEKER
HABERİNFOTOĞRAFLARI
İlimizin ev sahipliğini yapacağı Anadolu Yıldızlar Ligi Basketbol Türkiye Birinciliği müsabakalarının teknik toplantısı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız başkanlığında gerçekleştirildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü İstasyon Spor Salonunda gerçekleştirilen teknik toplantıya İl Müdürü Aslan Yıldız, çeşitli illerden gelen antrenörler ve hakemler katıldı.

Anadolu Yıldızlar Ligi Basketbol Türkiye Birinciliği müsabakalarında 21 ilden toplam 384 sporcu mücadele edecektir.
Toplantıda müsabakaların sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için takımlar arasında dikkat edilmesi gereken hususlar belirtilirken, kız ve erkeklerde çekilen fikstür sonunda gruplar belli oldu.

Anadolu Yıldızlar Ligi Basketbol Türkiye Birinciliği müsabakalarının teknik toplantısına hoş geldiniz dileklerinde bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız;

‘‘ Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen Anadolu Yıldızlar Ligi, Sporun tabana yaygınlaştırılması, daha fazla müsabakanın yapılması Milli takımlara alt yapı sağlaması gibi amaçlarla oluşturulmuştur. Bu amaçlar doğrultusunda spor sayesinde çocuklarımız farklı yerler görerek sağlıklı ve güzel bir şekilde yetişeceklerdir. Gençler geleceğimizdir bunun bilinciyle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Gençlere yapılan yatırım her zaman geleceğe yapılan yatırımdır. Gençlik ve Spor Bakanlığımıza Anadolu Yıldızlar Ligi Projesi gibi anlamlı bir proje için ve Türkiye Birinciliği müsabakalarına ev sahipliği yapmamıza imkan verdiği için teşekkür ediyorum.

Müsabakalarda görev alacak hakem, antrenör ve sporculara başarılar dileyerek, birlik ve beraberlik içerisinde sağlıklı, başarılı güzel bir şampiyona olmasını temenni ediyorum’’ dedi.